Zaman zaman erkeklerin niye boxer tercih ettikleri yönünde anketler yapılır. Gerçi ciddiye alınacak bir sonuç çıkmaz bu anketlerden. Zevkler ve renkler tartışılmaz diye meşhur bir özdeyişimiz vardır bizim.. Kişi kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle giyinmelidir. Özellikle iç giyimde rahatlık daha da ön plandadır. Çünkü iç giysiler dışarıdan görünmezler ama giyen tarafından hissedilirler.  Bize rahatsızlık veren bir iç giysi, gün içerisinde performansımızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Sadece sağladığı rahatlık da değildir tercihlerimizi belirleyen. Sağlık sebepleri de tercihlerimizde belirleyici olabilir. Eğer terlemeyi önleme konusunda başarısız bir malzemeden üretilmiş iç giysi, ilgili bölgelerde tahrişlere ve mantar oluşmasına sebep olabilecektir.


Boxer, slip donun aksine paçalı olarak üretilir. Dar modelleri olduğu gibi bol olarak tasarlanmış boxer modelleri de yaygın olarak üretilmektedir. Bol olarak tasarlanmış modeller, sağladığı ferahlık duygusu nedeniyle tercih edilirken dar modeller ise hissettirdiği derli toplu olma duygusu nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca oldukça çeşitli renklerde ve desenlerde tasarlanıp üretilmiş boxer modelleri vitrinleri süslemektedir.

 

Çok eski zamanlarda erkek iç giysisi olarak kullanılan ve halk arasında paçalı don olarak da adlandırılan boxer tipi iç giysi, zamanla bugün kullanmakta olduğumuz şeklini almıştır. Tabii ki değişen tüketici tercihleri doğrultusunda renk ve desen çeşitliliği de bir hayli artmıştır.

$4.63Vat included
$6.62 Vat included